elmise kolmapäeva hommikul ei teadnud ma crossfitist rohkemat kui telekast näinud olin. Sitke välimusega inimesed tegid mitmekülgseid jõu- ja kiirusharjutusi pea et olematu puhkeajaga (mis muutis need juba vastupidavusharjutusteks) ja treeningu intensiivsusest hoolimata ei paistnud nad kuigi väsivat. Ka mina olin sel hommikul puhanud, mu kümnetunnine ööuni õnnestus sajaprotsendiliselt – miski, mille võimalikkust enam ei mäletanudki. Ja kes oleks siis arvanud, et sama päeva õhtul kella kuue paiku tunnen vajadust juba järgmise pika uinaku järele?

Vasakult: Rasmus, Ain, Allar, Kaur, Kevin. Äärmised mehed treenivad jõudmaks crossfiti rahvusvahelisse tippu. Ain Allarile: “Jõuad ikka veel hoida?” Allar: “Sa tunned, kui ma enam ei jõua.”
See juhtus Tartus Aardla kandis ühes laohoones, kui olin end Tartu Crossfiti boksis rünnanud ja kaklusest kaotajana väljunud.
Nimelt oli päevaülesande ehk WOD nimi Fight Gone Bad. Eesti keeles võiks öelda, et korralik keretäis, sest nii ta tundus. Ja see keretäis koosnes kolmest intensiivsest viieminutilisest blokist ja kahest minutilisest hingetõmbepausist blokkide vahel.
Ehk siis 3 korda järjest selline asi:
1′ sumo deadlift ehk kangi maast lõua alla tõmbamine
1′ kastile hüpped
1′ shoulder press ehk kangi rinnalt püsti seistes pea kohale tõukamine
1′ sõudeergomeetril
1′ topispalli vastu seina tõukamine
1′ puhkust
Iga harjutuse juures sooritatud kordused tuli ära lugeda ja kokku liita ja minutilise puhkuse ajal kirjutati kõik tulemused tahvlile, et oleks hea iseendaga (või teistega) võistelda.
Mõnes mõttes tundsin end nagu oleks jälle esimest korda sõudeergomeetriga tutvunud, jõuvarude jagamise oskamatusest tingitud ärakukkumine oli toonasega sama järsk ja sama sügav. Aga sama suur oli ka teadmine, et tahaks veel.
Muide, tüüpiline crossfiti treening koosneb soojenduse osast, oskuste arendamise osast ja kõrge intensiivsusega WOD osast. See tähendab muuhulgas, et uutele tulijatele õpetatakse enne põhitreeningu algust tehnika selgeks. Rõõmustav, sest tolle päeva harjutustest neli harjutust viiest ei kuulunud sõudja tavalisse repertuaari.
Ja tänu sellisele korraldusele on igal huvilisel mugav trenniga liituda. Vaata lähemalt: http://crossfittartu.ee/